top of page
Search

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Dlaczego powinniśmy dbać o wątrobę?


Podstawową funkcją wątroby jest oczyszczanie krwi oraz całego organizmu z rozmaitych toksyn, dlatego zdrowa wątroba jest niezbędna w zapobieganiu chorobom. Ten ważny organ często jednak niedomaga w wyniku obciążenia, a powodem jest przede wszystkim niewłaściwa dieta. Optymalne funkcjonowanie wątroby może zostać przywrócone i nawet uszkodzony narząd jest w stanie się zregenerować.

Czy zatem suplementy wspomagające wątrobę są potrzebne?

Tak, zwłaszcza karczoch w połączeniu z krzemem organicznym.

Karczoch zwyczajny to warzywo, które neutralizuje wolne rodniki w hepatocytach, przez co pomaga w oczyszczaniu i regeneracji wątroby.

Karczoch zawiera aż cztery cenne substancje, które wspomagają proces regeneracji wątroby, przyspieszają przemianę materii i pozwalają w szybszym tempie pozbyć się zbędnych kilogramów, to: cynaryna, inulina, kwas chlorogenowy, niacyna (czyli witamina PP).

Krzem organiczny to atomowa jednostka strukturalna łącząca mózg z ciałem. Gdy krzemu w organizmie jest zbyt mało, praca połączeń jest zakłócona. Rezultatem jest choroba.

Krzem organiczny ponadto usuwa z organizmu toksyczne substancje. Tonizuje system limfatyczny i wątrobę, także wspomaga działanie nadnerczy, przywraca komórkom odpowiedni potencjał elektryczny, dzięki czemu wspomaga ich regenerację.

Pierwiastek ten dzięki swoim właściwościom elektrycznym tworzy naładowane elektrycznie struktury. Cechują się one właściwościami „przyklejania” do siebie wirusów i niesymbiotycznych organizmów chorobotwórczych, niedostosowanych do organizmu człowieka. Wirusy grypy, stany zapalne wątroby, artretyzmu, reumatyzmu, dysbakterioza: Candida, kondie, drożdże i inne mikroorganizmy wywołujące patologie w organizmie są dzięki sile przyciągania elektromagnetycznego „zasysane” do roztworów krzemu organicznego – tak we krwi, jak i w jelitach.

Oczywiście najważniejsza dla zdrowia wątroby jest właściwa dieta i eliminacja lub chociaż ograniczenie środków, które niekorzystnie wpływają na jej właściwe funkcjonowanie.

Tak więc, gdy chcemy zadbać o wątrobę, obecność krzemu organicznego, jest nieodzowna, gdyż działa w stosunku do karczocha synergicznie.Właściwości lecznicze karczocha zostały potwierdzone stosunkowo niedawno, mimo iż od wieków był stosowany w medycynie ludowej w leczeniu schorzeń wątroby oraz w zaburzeniach czynności wydzielniczej żołądka. Kliniczne i przedkliniczne badania potwierdziły terapeutyczne właściwości rośliny, szczególnie w zakresie działania żółciopędnego i żółciotwórczego (cholagogum i cholereticum), zaburzeń trawienia, w hipercholesterolemii oraz w zespole drażliwego jelita


Źródła:

  1. Gebhardt R.: Inhibition of cholesterol biosynthesis in primary cultured rat hepatocytes by artichoke ( Cynara scolymus L.) extracts. J. Pharmacol. Exp. Ther. 1998, 286, 1122.

  2. Emendörfer F., Emendörfer F., Bellato F. i wsp.: Antispasmodic activity of fractions and

  3. Gebhardt R.: Inhibition of cholesterol biosynthesis in HepG2 cells by artichoke extracts is reinforced by glucosidase pretreatment. Phytoter. Res. 2002, 16, 368.

3 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page