top of page
Search

Pozbądź się bólu stawów

Bóle stawów nie tylko komplikują życie, ale z reguły wskazują na niebezpieczne procesy zapalne i destrukcyjne, które stopniowo hamują ruch, a jeśli są niewłaściwie leczone, prowadzą do nieodwracalnych deformacji i niepełnosprawności.

Szacuje się, że w Polsce na chorobę zwyrodnieniową stawów cierpi około 2 milionów osób, choć niektóre dane mówią o 17% społeczeństwa. Artroza jest też najczęstszą przyczyną orzekania o inwalidztwie. Choroba zwyrodnieniowa stawów należy do grupy 10 chorób powodujących najcięższe kalectwo na świecie. Uważa się, że choroba dotyczy 25–30% osób w wieku 45–64 lat, 60% starszych niż 65 lat i więcej niż 80% osób w wieku powyżej 75 lat

Każdy z nas w pewnym wieku odczuwa dolegliwości w postaci bolących stawów. Najczęściej kierujemy swe kroki do apteki po środki farmaceutyczne, zwłaszcza te z grupy przeciwbólowych i przeciwzapalnych.

A przecież Matka Natura zadbała o naturalne sposoby zwalczania takich dolegliwości.

Uporczywe dolegliwości stawów to bardzo powszechny problem współczesnej cywilizacji. Nieaktywny tryb życia, przeciążenia fizyczne oraz niezdrowa dieta to częste przyczyny występowania dolegliwości stawów. Właściwa suplementacja, może dać bardzo dobre efekty w regeneracji stawów. Należy włączyć do diety preparaty, które zawierają wszystkie niezbędne składniki, potrzebne do odbudowy tkanki chrzęstnej i płynu maziowego.


Krzem jest, obok wapnia, pierwiastkiem budującym kości. Z tego względu zaleca się go osobom, które są po ciężkich urazach czy złamaniach, by odbudować i wzmocnić kości. Pomaga zapobiec osteoporozie, , skoliozie skrzywieniom kręgosłupa i krzywicy. Ponieważ krzem wpływa na rozpoczęcie i szybkość wapnienia kości, może być

ważnym czynnikiem w dolegliwościach charakteryzujących się nierównowagą pomiędzy tworzeniem się i rozpadem kości. Nawet więcej, ponieważ krzem wpływa na skład miazgi, niewystarczające jego spożycie w konsekwencji może spowodować dolegliwości stawów.

W wielu badaniach klinicznych dowiedziono, że glukozamina ma korzystny wpływ na kondycję stawów. Substancja ta stanowi budulec związków występujących w chrząstce stawowej. Według zaleceń Europejskiej Ligi przeciwko Reumatyzmowi (EULAR) i Międzynarodowego Towarzystwa Badań Choroby Zwyrodnieniowej Stawów (OARSI), chondroityna wykazuje średnio-silny do silnego wpływ na zmniejszenie bólu i zwiększenie funkcjonalności stawów. Wykazano, że stosowanie glukozaminy łącznie z chondroityną przynosi znacznie lepsze efekty niż stosowanie samej glukozaminy. Badania in vitro nad glukozaminą wykazały, że posiada ona właściwości anaboliczne oraz przeciwzapalne. W suplemencie diety Glukozamina z chondroityną firmy Dorsim w składzie znajduje się między innymi również:

  • dzika róża - badania wykazują, że owoce dzikiej róży mogą wspomóc osoby cierpiące na osteoporozę. U niektórych badanych zaobserwowano znaczne obniżenie bólu i poprawę ruchomości stawów.

  • ogórecznik - ma działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze i moczopędne,

Proszek uzyskiwany jest ze skamieniałego koralu morskiego Sango z Okinawy w Japonii. Szkielet koralowca to kompleks soli mineralnych, który warunkuje jego wyjątkowe właściwości, zwłaszcza soli wapnia i magnezu. W jego skład wchodzą także: potas, sód, żelazo, fosfor, siarka, krzem, chrom, mangan, cynk i inne pierwiastki. Koral morski to sproszkowany koralowiec Sango, Jest to zatem naturalny preparat o działaniu prozdrowotnym, którego najcenniejszą właściwością jest zawartość wapnia i magnezu. Naturalny skład warunkuje doskonałą bioprzyswajalność cennych składników odżywczych zawartych w preparacie. Badania wykazały, że naturalny morski wapń koralowy jest lepiej wchłaniany i następnie wykorzystywany przez ludzki organizm niż wszystkie inne produkty zawierające wapń i to z wchłanialnością (dostępnością biologiczną) większą niż 98%. Ta fenomenalnie wysoka wchłanialność jest przypisywana perfekcyjnej równowadze wapnia organicznego, magnezu i ponad 70 podstawowych morskich pierwiastków śladowych. Wapń i magnez to jedne z najważniejszych minerałów w organizmie człowieka, które warunkują prawidłowe funkcjonowanie wielu układów i narządów.

Wapń wzmacnia kości, reguluje procesy krzepliwości, wzmacnia zęby, warunkuje przewodnictwo nerwowe. Dziś niedobory magnezu i wapnia nie należą do rzadkości, co wynika z ograniczonej podaży tych pierwiastków z dietą, a także wpływu czynników sprzyjających ich utracie z organizmu. Preparat Koral morski stanowi idealne dopełnienie diety dla osób, które cechują się osłabionym układem kostnym i słabym uzębieniem. Dodatkowo, jego regularne przyjmowanie może przyczynić się do uzupełnienia rezerwy minerałów budujących kości.

Suplement diety Koral morski to wyjątkowa kombinacja najlepiej wchłaniającego się wapnia z dodatkiem magnezu i alg kamienno-czerwonymi. Składniki zawarte w Koralu morskim wspomagają między innymi utrzymywanie wapnia w organizmie na optymalnym poziomie oraz

zachowanie prawidłowej gęstości kości (profilaktyka osteoporozy).

Połączenie trzech suplementów diety, tj. Glukozaminy z chondroityną, krzemu organicznego OrSi oraz Korala morskiego, dzięki efektowi synergii, pozytywnie oddziałują na stawy i chrząstki oraz kości.

Suplementy diety stworzone według receptur firmy Dorsim wykazują niezwykle szerokie spektrum działania. Dzięki zawartym w nich naturalnych składników pozytywnie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie organizmu.Źródła: 1. Roland W. Moskowitz: Role of collagen hydrolysate in bone and joint disease, Seminars in Arthritis and Rheumatism, 2000, 2. Farooq M.A., Dietz K.J. Silicon as Versatile Player in Plant and Human Biology: Overlooked and Poorly Understood. Front. Plant Sci., 2015, 3. Rabijewski M. Czynniki ryzyka osteoporozy, ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowego rozwoju i metabolizmu tkanki kostnej. Forum Zakażeń. 2017, 4. Boguszewska-Czubara A., Pasternak K. Silicon in medicine and therapy. J. Elem. 2011, 5. Borgis - Postępy Fitoterapii 4/2011. 6. Fanci A. (red.). Harrison Reumatologia. Wydawnictwo Czelej, Lublin 2012

13 views0 comments

Recent Posts

See All

コメント


bottom of page